„W oczekiwaniu na Świętego Mikołaja” – cykl zajęć w świetlicy szkolnej

„W oczekiwaniu na Świętego Mikołaja” – cykl zajęć w świetlicy szkolnej

Mikołajki to naprawdę magiczny czas, na który czeka każde dziecko i niejeden dorosły. Kiedy w kalendarzu zbliża się dzień 6 grudnia, dzieciaki  na całym świecie z wielkim zaciekawieniem i nadzieją oczekują na spotkanie ze Świętym Mikołajem.

Każdemu z nas to imię  kojarzy się ze świętym, który obdarowuje ludzi podarkami. Trzeba jednak pamiętać, aby wcześniej napisać list do św. Mikołaja, jeśli chcemy, żeby  przyniósł nam wymarzony prezent. Wychowankowie naszej świetlicy z radością uczestniczyli w cyklu zajęć ”W oczekiwaniu na Świętego Mikołaja” przybliżających im postać św. Mikołaja.

W czasie zajęć edukacyjno – wychowawczych uczniowie poznali historię św. Mikołaja oraz tradycje z nim związane w innych krajach. Uczestniczyli również w projekcji następujących wideoprezentacjach multimedialnych: 
„Historia św. Mikołaja”

”Wideo od Mikołaja”

”Pozdrowienia od Mikołaja”

Podczas zajęć czytelniczych dzieci czytały wspólnie z wychowawcami świetlicy opowiadania i książki związane z Mikołajkami, takie jak:

  • A. Grabowski „List do Mikołaja”
  • B. Wicher „Niezwykłe przygody Świętego Mikołaja”
  • A. Matusiak „Święty Mikołaj”   

W trakcie zajęć plastycznych uczniowie kolorowali pastelami portrety Mikołaja oraz wykonywali techniką collage listy do  św. Mikołaja. Prace plastyczne naszych wychowanków posłużyły do wykonania gazetki ściennej związanej z Mikołajkami.

W czasie zajęć muzycznych dzieci śpiewały następujące piosenki o Mikołaju:

”Dzień św. Mikołaja”

„Kochany Panie Mikołaju”

„A Mikołaj pędzi, a Mikołaj gna”

„Kochany Mikołaj”

„Piosenka o św. Mikołaju” 

Małgorzata Fal

fot. Kinga Bacik

Skip to content
Deprecated: trim(): Passing null to parameter #1 ($string) of type string is deprecated in /home/sptarnow/domains/sp1tarnow.pl/public_html/wp-content/plugins/simple-lightbox/includes/class.utilities.php on line 545