Warsztaty doradczo-zawodowe

Warsztaty doradczo-zawodowe

Warsztaty dla uczniów klas ósmych dotyczące planowania kariery edukacyjno-zawodowej we współpracy z CIiPKZ w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery 2023.

W ramach dotychczasowej współpracy na gruncie edukacyjno-zawodowym,  szkoła nasza  została zaproszona do  wspólnej organizacji ciekawego przedsięwzięcia w ramach tegorocznego Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery obchodzonego pod hasłem „TALENT I PRACA-TO SIĘ OPŁACA”.

W dniu 20 października podczas dwóch 45 minutowych lekcji, uczniowie klas 8 a i 8b mieli możliwość uczestniczenia  w zajęciach dotyczących planowania kariery edukacyjno-zawodowej organizowanych przez Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej w Tarnowie. Prelegentem prowadzącym warsztaty była Pani Monika Włudyka-Zięba doradca zawodowy z CIiPKZ.

Przedstawiona na spotkaniu prezentacja pt. „Szanse i wyzwania w planowaniu ścieżki edukacyjno-zawodowej” przybliżyła i usystematyzowała  uczniom tematykę związaną z odkrywaniem własnych talentów i zdolności oraz uzupełniła wiedzę o możliwościach podejmowania decyzji edukacyjnych.

Uczniowie pracowali w grupach odpowiadając na pytania tj. :

  • Grupa I: Co powinienem wiedzieć o sobie?
  • Grupa II: Co powinienem wiedzieć o szkole, którą chcę wybrać?
  • Grupa III: Co powinienem wiedzieć o zawodzie, który chcę wybrać?
  • Grupa IV: Co powinienem wiedzieć o rynku pracy?
  • Grupa V: Kto może mi pomóc, gdzie mogę szukać pomocy?

Udzielone odpowiedzi stały się zatem niewątpliwą pomocą dla młodzieży klas ósmych kończącej szkołę podstawową we właściwym ukierunkowaniu edukacyjno-zawodowym.

Więcej informacji nt. OTK 2023:

                                                              Opracowanie: Magdalena Szpunar- doradca zawodowy

Skip to content
Deprecated: trim(): Passing null to parameter #1 ($string) of type string is deprecated in /home/sptarnow/domains/sp1tarnow.pl/public_html/wp-content/plugins/simple-lightbox/includes/class.utilities.php on line 545