Wycieczka na wystawę „Van Gogh Alive – The Experience”

Wycieczka na wystawę „Van Gogh Alive – The Experience”

Dnia 18 października uczniowie klasy II bg wraz z opiekunem p. Hanną Szumlańską zwiedzili  wystawę poświęconą twórczości malarza Vincenta van Gogha „Van Gogh Alive –The Experience”, która odbyła się w Krakowie. Multimedialna wystawa jest jedyną i niepowtarzalną okazją do odkrywania twórczości malarza z nieznanej dotąd perspektywy dzięki wykorzystaniu technologii SENSORY4™. Każda powierzchnia galerii – ściany, kolumny, sufit, a nawet podłoga przemieniają się w pasjonującą opowieść o życiu i twórczości mistrza. Poruszająca gra świateł i kolorów, intensywna paleta barw, nietypowe pociągnięcia pędzla czy charakterystyczna faktura obrazów oglądane z bliska oraz towarzysząca, nastrojowa muzyka pozwalają lepiej docenić kunsztowny styl malarski van Gogha i razem z nim przenieść się do Holandii, Paryża, Arles, Saint-Rémy de Provence oraz Auvers-sur-Oise gdzie powstawały jego największe arcydzieła.
Było to ciekawe doświadczenie i możliwość spojrzenia na sztukę z innej, mniej tradycyjnej perspektywy.

Skip to content
Deprecated: trim(): Passing null to parameter #1 ($string) of type string is deprecated in /home/sptarnow/domains/sp1tarnow.pl/public_html/wp-content/plugins/simple-lightbox/includes/class.utilities.php on line 545