Wycieczka uczniów gimnazjum na Dolny Śląsk

Wycieczka uczniów gimnazjum na Dolny Śląsk

W dniach 21 – 23.05. br. uczniowie z klas IIa-g i III b-g wraz z nauczycielami wzięli udział w wycieczce, której celem było poznanie atrakcji Dolnego Śląska.
Pierwszego dnia uczniowie odwiedzili bajeczny Zamek Książ – trzeci co do wielkości tego typu obiekt w Polsce. Oprócz zamkowych komnat uczestnicy wycieczki zwiedzili także tajemnicze podziemia oraz egzotyczną Palmiarnię.
Kolejna atrakcją tego dnia było zwiedzanie Podziemnego Miasta „Osówka” należącego do nazistowskiego projektu „Riese” z okresu II wojny światowej. Uczniowie pokonali trasę historyczną i zapoznali się z dziejami tego owianego grozą miejsca. Niezapomnianym przeżyciem była przeprawa łodzią desantową i pokonanie chodnika poszukiwaczy skarbów za pomocą kładek, pomostów oraz mostka wiszącego nad wodą.
Po tych atrakcjach udaliśmy się na nocleg do miejscowości Radków.
Kolejny dzień upłynął pod znakiem górskich wędrówek – uczniowie zdobyli Szczeliniec Wielki – najwyższe wzniesienie Gór Stołowych oraz Błędne Skały. Zwiedzili również Kaplicę Czaszek w Kudowie oraz bazylikę w Wambierzycach.
Ostatni dzień wycieczki spędziliśmy we wrocławskim Ogrodzie Zoologicznym, gdzie mogliśmy spotkać najbardziej egzotyczne zwierzęta i dowiedzieć się o ich warunkach życia.
Spacer po Rynku był ostatnim punktem wycieczki. Do Tarnowa wróciliśmy pełni wrażeń. Na pewno odwiedzone miejsca zostaną na długo w pamięci uczestników wycieczki.
Zdjęcia autorstwa: O. Duran, J. Roik, P. Pałucki, O. Mazurek, R. Urjasz

Skip to content
Deprecated: trim(): Passing null to parameter #1 ($string) of type string is deprecated in /home/sptarnow/domains/sp1tarnow.pl/public_html/wp-content/plugins/simple-lightbox/includes/class.utilities.php on line 545