Wystawa „80. Rocznica Wybuchu II Wojny Światowej”

Dnia 27 września uczniowie klasy VA i VB zwiedzili wystawę „80. Rocznica Wybuchu II Wojny Światowej” w Domu Technika NOT w Tarnowie.

Wystawa jest przypomnieniem pierwszych dni polskiej kampanii obronnej we wrześniu 1939 r. Zaprezentowane na wystawie plansze (150) i zdjęcia (ok.500) przybliżają przygotowania do wojny, pierwsze dni walki, represje, porównanie techniki i stanu uzbrojenia armii. Uczniowie z zainteresowaniem obejrzeli  wystawę, zwracając szczególną uwagę na zdjęcia i informacje dotyczące Tarnowa.

Była to ciekawa lekcja historii, a opiekę nad uczniami sprawowały p. Z. Wrona-Kubik i p. L. Gawenda.

Lucyna Gawenda

fot. Zofia Wrona-Kubik