XV Ogólnopolski  Konkurs Poetycko – Plastyczny

Zespół Szkolno–Przedszkolny,  oddziały PG im. Bł. Karoliny Kózkówny w Woli Radłowskiej oraz Wydział Katechetyczny Kurii Diecezjalnej w Tarnowie zapraszają Uczniów i Nauczycieli  oraz zainteresowane Osoby do  udziału w XV Ogólnopolskim  Konkursie Poetycko – Plastycznym pt. „Błogosławiona Karolino, świeć nam przykładem..”

Cele konkursu:
1. Przybliżenie postaci Bł. Karoliny Kózkówny jako wzoru do naśladowania.
2. Poznanie ideałów i wartości, którymi kierowała się w codziennym życiu i podczas walki o swoją wolność i godność.
3. Rozwijanie wyobraźni i twórczego myślenia u dzieci i młodzieży oraz dorosłych.
4. Uczczenie 120 – rocznicy urodzin Bł. Karoliny Kózkówny

Uczestników prosimy o wyrażenie przy pomocy tekstu poetyckiego lub obrazu własnych refleksji nawiązujących do hasła konkursu.
Jury szczególnie doceni ciekawe pomysły i osobiste przemyślenia.

Dla ułatwienia interpretacji tematu podajemy zagadnienia, które mogą być inspiracją dla uczestników konkursu:
1. Błogosławiona Karolina uczennicą Ducha Świętego
2. Dary Ducha Świętego.
3. Owoce Ducha Świętego.
4. Dzielmy się dobrocią jak Karolina.
5. Karolina uczy przyjmować i żyć darami Ducha Świętego.

Formy konkursowe:

• praca plastyczna – format i technika dowolna,
  • prace poetyckie.

Prace będą oceniane w kategoriach wiekowych:

• klasy 0-III szkoły podstawowe – (tylko praca plastyczna);
  • klasy IV-VI szkoły podstawowe (praca plastyczna lub tekst poetycki);
  • klasy VII i klasy gimnazjum (praca plastyczna lub tekst poetycki);
  • szkoły ponadgimnazjalne (praca plastyczna lub tekst poetycki);
  • dorośli (praca plastyczna lub tekst poetycki).

Etap szkolny XV Ogólnopolskiego konkursu o bł. Karolinie. Prace konkursowe oddajemy do swoich katechetów.

Termin składania prac do 10 stycznia 2018 r.