„Biznes bez barier”

„Biznes bez barier”

W  dn. 18 listopada br. w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości gościliśmy w naszej szkole  młodzież XVI Liceum Ogólnokształcącego wraz z nauczycielem instruktorem Panem Krzysztofem Ceglińskim.

Uczniowie klas VII i VIII  mieli okazję uczestniczenia w przygotowanym przez licealistów z klasy I o profilu ratowniczo-medycznym szkoleniu oraz w pokazie Pierwszej Pomocy Przedmedycznej. Przedstawiono również ofertę promocyjną XVI Liceum Ogólnokształcącego w Tarnowie, zapoznając zebranych ze specyfiką zawodu ratownika-medycznego.

Doradca zawodowy Pani Magdalena Szpunar przygotowała dla uczestników spotkania materiały informacyjno –instruktarzowe nt. podstawowych Zasad Udzielania Pierwszej Pomocy Przedmedycznej. Zadaniem liderów będzie przedstawienie wspomnianych zasad  w swoich klasach podczas lekcji wychowawczych.

Przygotowaniem do tego wydarzenia była wykonana wcześniej gazetka na korytarzu (II p. w budynku B) o tematyce związanej ze Światowym Dniem Udzielania Pierwszej Pomocy, który obchodzony jest 12 września.

Działania realizowane są w ramach szkolnego doradztwa edukacyjno-zawodowego i profilaktyki.

W dniu 19 listopada uczniowie klas VIII pod opieką  szkolnego doradcy zawodowego, Pani Magdaleny Szpunar oraz nauczyciela wiedzy o społeczeństwie, Pani Jolanty Żurowskiej uczestniczyli w spotkaniu  aktywizującym w Powiatowym Urzędzie Pracy w Tarnowie pt. „Skuteczne planowanie własnej  kariery edukacyjno-zawodowej”.

Wizyta  w tarnowskim Urzędzie Pracy  dała sposobność do efektywnej realizacji  założeń   Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości 2019. Oferta  skierowana była dla klientów pozostających w ewidencji Urzędu a także uczniów tarnowskich szkół.

Uczniowie uczestniczyli w prelekcji  przeprowadzonej przez  pracownika Centrum  Aktywizacji Zawodowej POP w Tarnowie, Panią J. Smutek.
Uczestnicy mieli  również możliwość uczestniczenia w  ćwiczeniach warsztatowych  dotyczących praktycznego zapoznania się z umiejętnością skutecznego kreowania tzw. Video CV, jako bardzo  nowatorskiej formy aktywnego poszukiwania pracy w oparciu o nowoczesną autoprezentację .

Działania realizowane są w ramach szkolnego doradztwa edukacyjno-zawodowego w Szkolnym Punkcie Informacji i Kariery w ramach Projektu „Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce II”.

W dniu 20 listopada zorganizowano w naszej szkole zajęcia edukacyjno-warsztatowe  pod nazwą  „TURNIEJ GIER KREATYWNYCH”. Podjęte działanie miało na celu udział w  wybranej grze planszowej i  realizację zdrowego współzawodnictwa, a także rozwój postawy kreatywności i przedsiębiorczości w myśleniu i działaniu.Dla zwycięzców przewidziane zostały nagrody rzeczowe.

Przedsięwzięcie realizowane było w ramach szkolnego doradztwa edukacyjno-zawodowego  oraz trwającego tzw. Roku Matematyki.

Wspomniane zajęcia  były prowadzone przez  pedagoga/doradcę zawodowego, Panią Magdalenę Szpunar oraz nauczyciela matematyki, Panią Grażynę Klimowicz.

Lista zwycięzców w Turnieju  Gier Kreatywnych:

Gra MONOPOLY:

 • I miejsce : Paulina Kubica
 • II miejsce: Dominika Winter
 • III miejsce: Bartosz Lada

Gra BIZNES PO POLSKU:

 • I miejsce : Katarzyna Ukleja
 • II miejsce: Wanessa Bujak
 • III miejsce: Sylwia Furmanek

SUPER FARMER:

 • I miejsce : Zuzanna Wrona
 • II miejsce: Kacper Maciuszek
 • III miejsce: Katarzyna Wzorek

W dniu 21 listopada zorganizowano w naszej szkole zajęcia edukacyjno-warsztatowe  pod nazwą „TURNIEJ GIER KREATYWNYCH”  pt. „Chłopska Szkoła Biznesu”  we współpracy z Centrum Informacji i Planowania kariery Zawodowej w Tarnowie.

Przedsięwzięcie realizowane było w ramach szkolnego doradztwa edukacyjno-zawodowego  oraz trwającego tzw. Roku Matematyki.

Wspomniane zajęcia  były prowadzone przez  pedagoga/doradcę zawodowego, Panią Magdalenę Szpunar i nauczyciela matematyki, Panią Dorotę Sudoł.

Lista zwycięzców w Turnieju  Gier Kreatywnych:

CHŁOPSKA SZKOŁA BIZNESU

 • I miejsce: Spółka – Dominik Kasperek i Jakub Liro
 • II miejsce: Spółka – Julia Ryba i Zuzanna Wrona
 • III miejsce: Spółka – Kamil Dymon i Tomasz Kajmowicz

Magdalena Szpunar

Skip to content
Deprecated: trim(): Passing null to parameter #1 ($string) of type string is deprecated in /home/sptarnow/domains/sp1tarnow.pl/public_html/wp-content/plugins/simple-lightbox/includes/class.utilities.php on line 545