Festiwal pasji i zawodów

Festiwal pasji i zawodów

W dniu 29 maja br. w naszej szkole odbył się „Festiwal Pasji i Zawodów” będący częścią realizacji projektu ERASMUS + pt. „Od pasji do zawodu”. W imprezie wzięli udział przedstawiciele różnych zawodów: pani doktor Hanna Jarosz, pani muzykolog – instrumentalista Teresa Waydowicz oraz strażak ml. bryg. pan Paweł Mazurek. Gościem specjalnym była również p.  Anna Nowakowska- blogerka kulinarna, która zaprezentowała swoją pasję i przygotowała dla gości drobną przekąskę.
Festiwal rozpoczęliśmy od zabawnego skeczu, dotyczącego zawodu kelnera i zaprezentowanego przez uczniów klasy 3 gimnazjum pod kierownictwem wychowawczyni p.  Hanny Szumlańskiej. Następnie uczniowie gimnazjum i szóstych klas szkoły podstawowej  zadawali zaproszonym gościom pytania dotyczące ich zawodów. Pytali min. o ścieżkę edukacyjną, cienie i blaski wykonywanych zawodów oraz specyfikę pracy w wybranej branży zawodowej. Goście udzielali wyczerpujących i ciekawych odpowiedzi.
Kolejnym punktem programu była prezentacja przez zaproszonych gości swoich pasji. Pani Teresa Waydowicz opowiedziała o swojej niezwykłej pasji – kolekcjonowaniu porcelanowych lalek z całego świata oraz zaprezentowała kilka z nich (najstarsze lalki z kolekcji mają już ponad 100 lat). Przy okazji p. Teresa  zaprosiła uczniów na wystawę swoich zbiorów, która będzie prezentowana w foyer tarnowskiego teatru od 23 czerwca br. Ostatnim prelegentem był p. Paweł Mazurek, którego pasją jest właśnie bycie strażakiem, zawód – służba, ratowanie ludzkiego życia i mienia.  Pan Paweł zaprezentował ciekawy pokaz multimedialny dotyczący zawodu strażaka z uwzględnieniem specyfiki pracy w Tarnowie.
Wystąpieniom gości towarzyszył pokaz prezentacji przygotowany przez uczniów gimnazjum, pod kierownictwem pań Magdaleny Szpunar – doradcy zawodowego oraz Małgorzaty Pałuckiej. Prace uczniów dotyczyły poszczególnych branż zawodowych i były pokłosiem wizyty na Targach Kariery w Krakowie. Ostatnim punktem programu było wręczenie  gościom podziękowań oraz wspólny posiłek.
Serdecznie dziękujemy gościom, Dyrekcji, wszystkim zaangażowanym nauczycielom oraz uczniom klasy 3 a i 1 b za pomoc w organizacji tej wspanialej imprezy.

Zobacz film ze spotkania: „Festiwal pasji i zawodów” autorstwa Patryka Pałuckiego.
Koordynatorki Projektu Erasmus + Marzena Żmuda, Małgorzata Pałucka.

Skip to content
Deprecated: trim(): Passing null to parameter #1 ($string) of type string is deprecated in /home/sptarnow/domains/sp1tarnow.pl/public_html/wp-content/plugins/simple-lightbox/includes/class.utilities.php on line 545