Program zdrowotny w zakresie prewencji i wykrywania chorób układu krążenia w populacji mieszkańców województwa małopolskiego

Program zdrowotny w zakresie prewencji i wykrywania chorób układu krążenia w populacji mieszkańców województwa małopolskiego

Miło nam zakomunikować, że uczniowie klas pierwszych i drugich gimnazjum zostali objęci programem zdrowotnym w zakresie prewencji i wykrywania chorób układu krążenia w populacji mieszkańców województwa małopolskiego. Programowi temu patronują: Marszałek Województwa Małopolskiego, Rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego, Okręgowa Izba Lekarska, NFZ, Polskie Forum Profilaktyki Chorób Krążenia, TVP Kraków. Głównym celem programu jest zapoznanie uczniów z czynnikami ryzyka oraz z abecadłem profilaktyki w/w chorób. W ramach realizacji programu, nauczyciele biologii: Pani Anna Kopeć, Pani Hanna Szumlańska oraz Pan Wicedyrektor Adam Kieroński odbyli odpowiednie szkolenie w Krakowskim Szpitalu Specjalistycznym im. Jana Pawła II i otrzymali certyfikaty „Nauczycieli Prewencji”. Kolejno uczniowie wymienionych klas wypełnili wstępną ankietę oceniającą ich wiedzę i zachowania prozdrowotne (łącznie wypełniono 92 zeszyty oceny).  W dniu 25 maja br. szkołę odwiedziła Pani dr n. med. Magdalena Kaźnica Wiatr – kardiolog, która przeprowadziła szkolenie w każdej z klas nt. „Abecadło Profilaktyki – Jak zapobiegać chorobom układu krążenia?” Po zajęciach każdy z uczestników otrzymał takie abecadło w formie książeczki. Ogólnie w szkoleniu brało udział 76 uczniów. Program obejmować będzie jeszcze 2 szkolenia przypominające, które odbędzie się za 2 i potem za 4 miesiące i zakończy się ankietą podsumowującą. Nad prawidłowym przebiegiem szkolnych działań programu czuwać będzie Szkolny Koordynator Programu – Pan Wicedyrektor Adam Kieroński. Wszyscy mamy nadzieję, że przekazana wiedza zostanie dobrze zapamiętana przez naszych wychowanków i przełoży się na ich zdrowe serca.
red. Anna Kopeć

Skip to content
Deprecated: trim(): Passing null to parameter #1 ($string) of type string is deprecated in /home/sptarnow/domains/sp1tarnow.pl/public_html/wp-content/plugins/simple-lightbox/includes/class.utilities.php on line 545