Jesteśmy najlepsi!!!

Dzisiaj nasza drużyna debatancka biorąca udział w rozgrywkach Tarnowskiej Ligi Debatanckiej Junior pokonała w niezwykle wyrównanym finale, który odbywał się w Sali Lustrzanej, rywali ze Szkoły Podstawowej nr 14 i tym samym zapisała się w historii jako zwycięzca pierwszej edycji. Debata oxfordzka toczyła się w oparciu o tezę:  „Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu”. Nasi uczniowie wylosowali rolę opozycji, czyli mieli za zadanie wykazać, że teza jest nieprawdziwa i dokonali tego w widowiskowy i błyskotliwy sposób. W kolejności wystąpili:

• 1. mówca – Matylda Bis
  • 2. mówca – Aleksandra Kowalska
  • 1. doradca – Magdalena Kuboń
  • 2. doradca – Jędrzej Kupczyk
  • 3. mówca – Barbara Kossoń
  • 4. mówca – Jakub Laskowski

Tytuł najlepszego mówcy po raz kolejny zdobyła Basia Kossoń, a wystąpienia każdego z pozostałych spotkały się z indywidualnym docenieniem ze strony loży mędrców, czyli ekspertów, którzy oceniali debatę.

W przygotowaniu do każdej debaty czynny udział brali również:

• Vanessa Kołakowska,
  • Anna Gałek,
  • Tomasz Wantuch,
  • Małgorzata Cholewa,
  • Błażej Romaniuk.

Wszyscy uczniowie zasługują na najwyższe uznanie za włożony wysiłek.

Od początku wspierał nas uczeń III LO  w Tarnowie Krystian, wicemistrz Polski debat oxfordzkich, któremu gorąco dziękujemy.

Adam Wojerz

ogłoszenie wyników