Kolorowa wiosna – kreatywne zajęcia plastyczno-muzyczne

Drodzy uczniowie?

Wiosna to piękna i kolorowa pora roku. Jest ona inspiracją do tworzenia kreatywnych  prac plastycznych, do których zachęcamy Was dzisiejszego dnia.

Przygotowaliśmy dla Was ciekawe zajęcia plastyczno – muzyczne ukazujące uroki wiosny.

Na początek możecie wykonać piękną pracę plastyczną ”Stemplowana łąka”, do wykonania której będziecie potrzebować kolorowych farb, kartki z bloku technicznego, pogniecionego papieru i patyczków kosmetycznych:

Spróbujcie wykonać pracę „Zielona żabka”. Do jej wykonania potrzebujecie tekturowego talerzyka, bibuły, kolorowego papieru:

Następną pracą plastyczną, którą Wam proponujemy jest ”Motyl malowany gąbką”. Do wykonania tej pracy wystarczy mała gąbka do mycia naczyń, gumka recepturka, farby oraz kolorowa kartka:

Innego kolorowego motylka możecie wykonać z tekturowej rolki po papierze kolorowym oraz kolorowej wstążki i dziurkacza biurowego. Pod filmikiem znajdziesz szczegółowy opis wykonania tej pracy:

Tutaj znajdziesz filmiki, z których dowiesz się jak zrobić tulipany 3D z kolorowego papieru i żonkile z bibuły:

Natomiast w tych filmikach znajdziecie sposoby wykonania  pszczółki z kolorowego papieru i  biedronki z tekturowej wytłaczanki po jajkach:

To są nasze propozycje na piękne wiosenne  prace plastyczne. Możecie wykonać je wszystkie, albo wybrać jedną, która Wam się najbardziej podoba.

Zachęcamy Was do dzielenia się swoimi pracami. Zróbcie zdjęcia Waszych prac plastycznych i wyślijcie je na adres: swietlica1-tarnow@wp.pl

Pamiętajcie, żeby w trudniejszych pracach poprosić o pomoc Waszych Rodziców !!!

A teraz nadszedł czas na zajęcia muzyczne???

Proponujemy Wam kilka piosenek o wiośnie, które możecie zaśpiewać  lub  posłuchać przy  wykonywaniu prac plastycznych:

”Maszeruje wiosna”

„Pachnąca wiosna”