Konferencja „Ofiary Katynia z Ziemi Tarnowskiej”

Konferencja „Ofiary Katynia z Ziemi Tarnowskiej”

13 marca 2019 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konferencji „Ofiary Katynia z Ziemi Tarnowskiej”. W konferencji uczestniczyli m.in. przedstawiciele rodzin ofiar zbrodni katyńskiej, dyrektor tarnowskiej delegatury Kuratorium Oświaty Artur Puciłowski, uczniowie i nauczyciele tarnowskich szkół.

Fakty związane z Golgotą Wschodu, jak określa się czasem miejsce katyńskiej zbrodni, przypomniała prowadząca spotkanie – historyk Renata Gomoła.  O dramatycznym losie swojej rodziny, opowiadał Henryk Słomka Narożański, którego dziadek – kpt. Henryk Narożański zginął w Katyniu.  Z kolei o „kłamstwie katyńskim” w szkołach i na uczelniach w czasach komuny i swoim dochodzeniu do prawdy mówił historyk Zbigniew Gomoła.  W czasie konferencji bard Bogusław Diduch wykonał kilka utworów skomponowanych do poezji katyńskiej.

Skip to content