Lekcja historii w Izbie Pamięci Armii Krajowej

Lekcja historii w Izbie Pamięci Armii Krajowej

Dnia 29 maja uczniowie klasy IIb z wych. Renatą Urjasz uczestniczyli w lekcji historii w Izbie Pamięci AK. Niezwykle ciekawe zajęcia na temat Polskiego Państwa Podziemnego przeprowadziła pani Agnieszka Grela – pracownik tarnowskiego muzeum, a prywatnie mama jednego z naszych uczniów.
W czasie trzygodzinnych zajęć uczniowie poznali historię Polskiego Państwa Podziemnego, sił zbrojnych działających w kraju oraz na Zachodzie. Prześledzili także losy Cichociemnych oraz Żołnierzy Wyklętych związanych z naszym regionem.
Bardzo ciekawym elementem spotkania była możliwość wykonania ulotek propagandowych oraz własnoręczne wybicie pamiątkowego ryngrafu AK. Największą jednak atrakcją okazała się wizyta w zbrojowni i możliwość wzięcia do ręki stena – najbardziej popularnej wśród partyzantów broni.
Na zakończenie obejrzeliśmy jeszcze wystawę poświęconą Akcji III Most, która nierozerwalnie łączy się z osobą Patrona naszego gimnazjum.
Wycieczka dostarczyła nam wiele wrażeń, wzbogaciła także wiedzę o czasach II wojny światowej.
Zdjęcia autorstwa O. Rabiasz

Skip to content
Deprecated: trim(): Passing null to parameter #1 ($string) of type string is deprecated in /home/sptarnow/domains/sp1tarnow.pl/public_html/wp-content/plugins/simple-lightbox/includes/class.utilities.php on line 545