Spotkanie ze świadkiem historii – panem pułkownikiem drem Jerzym Pertkiewiczem

Spotkanie ze świadkiem historii – panem pułkownikiem drem Jerzym Pertkiewiczem

W dniu dzisiejszym naszą szkołę odwiedził niezwykły gość – płk. dr Jerzy Pertkiewicz ps. „Drzazga” – żołnierz kampanii wrześniowej i Armii Krajowej, harcmistrz i Harcerz Rzeczypospolitej, kawaler Krzyża Srebrnego Orderu Wojennego Virtuti Militari.
Podczas spotkania nasz Gość barwnie i ciekawie opowiadał o swoich przeżyciach z września 1939 roku i o bohaterskiej obronie Warszawy. Prelekcje uzupełnił archiwalnymi zdjęciami oblężonej stolicy oraz uzbrojenia polskiego oraz niemieckiego.
Ta żywa lekcja historii była dla uczniów niezwykłym przeżyciem – poznaliśmy fakty znane z podręcznika od ich bezpośredniego uczestnika – przekazane piękną, żywą polszczyzną. Dla wielu z  nas spotkanie było źródłem wzruszenia a także zadumy nad tragicznymi losami naszej ojczyzny.
Panu pułkownikowi składamy serdeczne podziękowanie za poświęcone siły i czas.
Spotkanie zostało zorganizowane przez pp. Lucynę Gawendę, Renatę Urjasz  i Joannę Stępień.

Skip to content
Deprecated: trim(): Passing null to parameter #1 ($string) of type string is deprecated in /home/sptarnow/domains/sp1tarnow.pl/public_html/wp-content/plugins/simple-lightbox/includes/class.utilities.php on line 545