Orlęta mają swoje gniazdo w SP1

Orlęta mają swoje gniazdo w SP1

Wielkimi i zasłużonymi oklaskami nagrodzone zostały uczennice SP1, które pod opieką pana Tomasza Antoniego Żaka przygotowały widowisko teatralne pt. „Orlęta”, dedykowane pamięci „Orląt Lwowskich”.

Pracę koła teatralnego przy Szkole Podstawowej nr 1 im. Klementyny Hoffmanowej w Tarnowie w roku szkolnym 2018-19, finalizowało widowisko teatralne pt. „Orlęta”. Praca nad tym spektaklem trwała ok. dwa miesiące. Początkowo w przedsięwzięciu brało udział kilkanaście osób z różnych klas, ale ostatecznie na scenie wystąpiły trzy dziewczęta: Małgorzata Rozowska z klasy 8b  i Aleksandra Sieniawska z klasy 8a oraz Julia Foszcz z klasy 7a.

Praca nad przedstawieniem, oprócz działań warsztatowych doskonalących umiejętności sceniczne młodych aktorek, była jednocześnie lekcją historii, która przybliżyła walki o polski Lwów w roku 1918, a szczególnie udział w nich młodych ludzi, można by powiedzieć, że wręcz rówieśników obecnych wykonawców ról w naszym przedstawieniu. Jednocześnie scenariusz, przygotowany przez pana Żaka, skądinąd zawodowego reżysera i scenarzystę, uwspółcześniał tematykę patriotyczną.

Należy dodać, że w tym bardzo żywym widowisku wielką role odgrywały wkomponowane w akcję sceniczną pieśni (śpiewane a capella), w przygotowaniu których znacząco pomogła pani Joanna Stępień, nauczycielka naszej szkoły.

Dwa pokazy premierowo miały miejsce w dniu 7 czerwca, a dwa kolejne 14 czerwca. Oprócz kilku klas naszej szkoły, spektakl został na specjalnym pokazie zaprezentowany niemal całej Radzie Pedagogicznej oraz kilkunastu przedstawicielom współpracującego z naszą szkołą Towarzystwa Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich.

taż  

fot. Marzena Płaneta

fot. Tomasz Antoni Żak

Skip to content
Deprecated: trim(): Passing null to parameter #1 ($string) of type string is deprecated in /home/sptarnow/domains/sp1tarnow.pl/public_html/wp-content/plugins/simple-lightbox/includes/class.utilities.php on line 545