Światowy Dzień Środków Masowego Przekazu 2020

Światowy Dzień Środków Masowego Przekazu 2020

W dn. 24 stycznia 2020 r. uczniowie  klas VII  wraz z doradcą zawodowym odwiedzili siedzibę  studia Telewizji STARnowa.TV  przy ul. J. Szujskiego 66  w Tarnowie, gdzie uczestniczyli w warsztatach dziennikarskich.

To w tym roku szkolnym pierwsze spotkanie, które odbyło się z okazji obchodzonego  w dniu 24 stycznia  Światowego Dnia  Środków Masowego Przekazu. Dzień ten został ustanowiony w 1968 roku przez Papieża VI w czasach, kiedy nie było jeszcze Internetu. Dziś odgrywa on jednak równie dużą rolę w naszym życiu, co inne środki masowego przekazu jak: telewizja, radio i prasa. Data święta związana jest ze wspomnieniem w Kościele katolickim św. Franciszka Salezego –  patrona dziennikarzy.

Z okazji święta składamy w tym dniu wszystkim mediom  serdeczne życzenia. 

Celem wizyty było zapoznanie się uczniów ze specyfiką zawodu dziennikarza czy reportera telewizyjnego wraz z udziałem w ćwiczeniach dykcyjnych oraz montażowych, a także zwiedzenie studia i rozmowa konsultacyjna z Panią redaktor naczelną telewizji, Pauliną Kuczerą. Spotkanie  dało również okazję uczniom  do zaprezentowania i omówienia nagranych wcześniej  w szkole filmów, co spotkało się z dużym zainteresowaniem i uznaniem ze strony zespołu telewizji. Dokonując analizy jakościowej przedstawionego materiału uczniowie mieli możliwość  pozyskania wartościowych porad nt. zasad montażu filmowego.  Przybyli uczniowie wzięli również udział  w mini próbach nagraniowych. 

Żródło:

https://www.niedziela.pl/artykul/48894/Swiatowy-Dzien-Srodkow-Spolecznego

https://www.kalbi.pl/swiatowy-dzien-srodkow-masowego-przekazu

Opracowanie:

pedagog/doradca zawodowy Magdalena Szpunar

Skip to content
Deprecated: trim(): Passing null to parameter #1 ($string) of type string is deprecated in /home/sptarnow/domains/sp1tarnow.pl/public_html/wp-content/plugins/simple-lightbox/includes/class.utilities.php on line 545