Światowy Dzień Turystyki – 27 września 2018

Światowy Dzień Turystyki – 27 września 2018

Święto zostało ustanowione w 1979 roku z inicjatywy Światowej Organizacji Turystyki działającej z ramienia ONZ. Obchody mają kształtować społeczną świadomość dotyczącą znaczenia i roli turystyki we współczesnym świecie, zarówno w aspekcie
>kulturowym,
> politycznym,
>gospodarczym.

Co roku organizatorom towarzyszy inne hasło przewodnie, na przykład: „Turystyka wzbogaca” (2006) czy też „Turystyka odpowiedzią na wyzwanie zmian klimatycznych i globalnego ocieplenia” (2008). Tegoroczna przewodnia tematyka Światowego Dnia Turystyki zawarta została w haśle :
„Znaczenie technologii cyfrowych w rozwoju turystyki”, nawiązującego do głównego trendu decydującego o dynamice rozwoju współczesnej światowej gospodarki. Tym zagadnieniom organizatorzy ogólnopolskich obchodów Światowego Dnia Turystyki poświęcają konferencję „Turystyka a transformacja cyfrowa”.
Tematyka skupia się więc nad wiodącymi aspektami wykorzystania innowacyjnych rozwiązań technologicznych ułatwiających podróżowanie, usprawniających zarządzanie w turystyce i poszerzających możliwości promocji polskich regionów turystycznych.
Zachęcamy wszystkich do aktywności turystycznej.
W załączniku informacje nt. turystyki dziecięcej i młodzieżowej w Tarnowie i regionie: Zobacz:>>>

Opracowanie: Magdalena Szpunar

Skip to content
Deprecated: trim(): Passing null to parameter #1 ($string) of type string is deprecated in /home/sptarnow/domains/sp1tarnow.pl/public_html/wp-content/plugins/simple-lightbox/includes/class.utilities.php on line 545