Święta Majowe – kreatywne zajęcia o tematyce patriotycznej

Święta Majowe – kreatywne zajęcia o tematyce patriotycznej

DROGIE DZIECI ?

Zbliża się miesiąc maj, który jest szczególnym  miesiącem  dla naszej Ojczyzny. W tych pierwszych trzech dniach maja obchodzone są bowiem w Polsce święta upamiętniające najważniejsze wydarzenia i symbole, które zapisały się w historii polskiej państwowości.

1. Maja obchodzimy Święto Pracy. Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej jest świętem obchodzonym 2. Maja. W tym dniu przypominamy sobie o historii i znaczeniu biało – czerwonej flagi. Narodowe Święto Trzeciego Maja to święto państwowe, które jest obchodzone na pamiątkę uchwalenia w 1791 roku Konstytucji 3. Maja.

W związku z Majowymi Świętami zapraszamy Was do zapoznania się z ciekawymi zajęciami o tematyce patriotycznej.

Obejrzyjcie proszę animowany film edukacyjny pt.: „Polskie Symbole Narodowe”.

Z tego filmu dowiecie się  jak wygląda godło Polski, co symbolizują czerwień i biel flagi  oraz  dlaczego Mazurek Dąbrowskiego jest wyjątkową pieśnią.

Możecie teraz  zaśpiewać pierwszą zwrotkę  Hymnu Polski ”Mazurek Dąbrowskiego”:

Na pewno znacie także piosenki:

„Jestem Polakiem” 

„Piosenka młodego patrioty”

Z pewnością znacie również wiersz „Kto ty jesteś”

Jak zapewne wiecie każde państwo na świecie obok godła i hymnu narodowego ma swoją flagę.

Jak wyglądała pierwsza flaga Polski? Kto decyduje o tym, jak ona powinna wyglądać? Co symbolizują jej kolory? Tego  dowiecie się  z  prezentacji multimedialnych:

„Dlaczego polska flaga jest biało – czerwona”

„Święto Flagi”

Natomiast z prezentacji  w formie słuchowiska  z obrazami  uzyskacie ciekawe informacje o Konstytucji 3. Maja:

A teraz czas na kreatywne zajęcia plastyczne.

Proponujemy Wam wykonanie Orła Białego z tekturowego talerzyka:

Oto zdjęcie wykonanej pracy:

Wykonane prace możecie przesyłać na adres mailowy: swietlica1-tarnow@wp.pl

Na zakończenie proponujemy Wam kilka prezentacji utrwalających Waszą wiedzę  o  Majowych Świętach. Znajdziecie tam wiele ciekawych materiałów, zabaw, piosenek, krzyżówek, prac plastycznych, wirtualnych puzzli oraz quizów o tematyce patriotycznej.

Oto linki do tych prezentacji:

Życzymy Wam dobrej zabawy i pozdrawiamy serdeczne?

Wychowawcy świetlicy

Skip to content
Deprecated: trim(): Passing null to parameter #1 ($string) of type string is deprecated in /home/sptarnow/domains/sp1tarnow.pl/public_html/wp-content/plugins/simple-lightbox/includes/class.utilities.php on line 545