Wspomnienie stanu wojennego

Wspomnienie stanu wojennego

Uczniowie klas ósmych SP 1 wzięli udział w niecodziennej lekcji wiedzy o społeczeństwie, w której uczestniczyli członkowie NSZZ Solidarność, świadkowie wydarzeń z 13 grudnia 1981 roku – pan Janusz Sikorski, Antonii Lis i Władysław Żabiński. Stan wojenny wprowadzony wówczas w Polsce przez ówczesne władze był doskonałą ilustracją działań państwa totalitarnego, jakim niewątpliwie był PRL. Młodzi ludzie mieli okazję do wysłuchania osobistych wspomnień uczestników tamtych wydarzeń, zadawania pytań, uczenia się najnowszej historii Polski w sposób przemawiający do wyobraźni. Nieocenionym źródłem informacji dla młodzieży były także oryginalne materiały i dokumenty zaprezentowane podczas lekcji przez naszych gości. Każdy mógł zobaczyć na własne oczy jak wglądały kartki żywnościowe, gazetki z „drugiego obiegu” czy ulotki kolportowane przez związkowców. Uczniowie uzyskali również informacje na temat dodatkowych materiałów w postaci książek, w których mogą zapoznać się bardziej szczegółowo z omawianą problematyką, również nasza szkolna biblioteka pozyskała w tym zakresie nowe pozycje z których nasi uczciwe będą mogli skorzystać, za co serdecznie dziękujemy.

Skip to content
Deprecated: trim(): Passing null to parameter #1 ($string) of type string is deprecated in /home/sptarnow/domains/sp1tarnow.pl/public_html/wp-content/plugins/simple-lightbox/includes/class.utilities.php on line 545