Zakończenie gimnazjum

W dniu 18 czerwca b.r. uczniowie klas III Gimnazjum zakończyli naukę w naszej szkole. Uroczystość rozpoczął polonez, który poprowadziła przewodnicząca Szkoły z Panem Dyrektorem. Absolwenci złożeniu ślubowanie, a sztandar Szkoły po części oficjalnej został uroczyście złożony.

Pan Dyrektor, Adam Wojerz wręczył pamiątkowe statuetki tym uczniom, którzy przez wszystkie 3 lata nauki w Gimnazjum osiągali wybitne wyniki (średnia co najmniej 5,0 i wzorowe zachowanie). Zostali oni, wraz z laureatką konkursu tematycznego, wpisani do „Złotej Księgi”. W gronie najlepszych znaleźli się: Mateusz Burnóg, Wiktoria Dymon, Klaudia Kula, Patryk Pałucki, Emilia Migda, Natalia Malec, Julia Sapeta, Dominika Trytko i Klaudia Wróbel. Następnie najlepsi absolwenci otrzymali nagrody książkowe, zaś sportowcy, którzy reprezentowali Szkołę z zawodach dostali pamiątkowe medale. Docenione zostały także chórzystki „Allegretto”, które otrzymały pamiątkowe statuetki, a ich rodzice – list gratulacyjny.

Pan Dyrektor wręczył także podziękowania rodzicom najbardziej zaangażowanym w pracę na rzecz Szkoły, a następnie absolwenci wyrazili swoją wdzięczność nauczycielom.

W przerwie wystąpiły dzieci tańczące w zespole „Atomówki” prowadzonym przez p. Roberta Stochmala.

Część artystyczna nosiła tytuł „Opowieść szkolna”, bohaterowi której duchy przypomniały lata spędzone w szkole oraz przedstawiły różne wizje przyszłości. Na koniec absolwenci przygotowali dwie muzyczne niespodzianki.

Wieczorem absolwenci bawili się na pożegnalnej dyskotece.

Sylwia Szafarz-Zakrzewska