Zbiórka darów dla Polaków na Kresach

Zbiórka darów dla Polaków na Kresach

Szkoła Podstawowa Nr 1 w Tarnowie im. Klementyny Hoffmanowej w Tarnowie wraz z Towarzystwem Miłośników Lwowa i Kresów Południowo Wschodnich oddział w Tarnowie oraz Stowarzyszeniem Maltańska Służba Medyczna w Tarnowie, organizuje doroczną zbiórkę świątecznych darów dla Polaków mieszkających na Ukrainie.
Wielu pozostałych na Kresach naszych Rodaków liczy na naszą pomoc materialną zwłaszcza w okresie Świąt Bożego Narodzenia. Prezenty otrzymane z Ojczyzny oraz serdeczne życzenia są niezwykle ważnym momentem łączącym nas – wszystkich Polaków rozdzielonych historią.
Po raz kolejny zwracamy się z prośbą o zorganizowanie i przekazanie świątecznych paczek dla naszych Rodaków, żyjących poza granicami swojej ojczyzny często w trudnych warunkach materialnych. Pragniemy, by również i tegoroczna zbiórka, była szczególnym wyrazem naszej solidarności i szczerej pamięci dla żyjących tam wielu rodzin czy osób starszych i chorych.

Zbiórka darów obejmuje :

-słodycze (tj. czekolady, cukierki)
– kawa, herbata, kakao
– żywność długoterminową: konserwy, olej, cukier, ryż, makarony
– środki czystości (mydło, proszki, płyny)
– pieluchy pampersy ( wszystkie rozmiary)
– pościel
– a także >wyprawki szkolne (przybory szkolne, kolorowanki, zeszyty)
– a szczególnie >> zabawki.
Termin:
Prosimy o przekazywanie darów do dnia 3 grudnia 2018 r.(do poniedziałku)

Miejsca przekazywania darów:

Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Klementyny Hoffmanowej w Tarnowie – (biblioteka szkolna na parterze przy wejściu do budynku szkoły lub do pedagoga szkolnego Pani Magdaleny Szpunar (sala 20 II piętro budynek B).
Efekty przeprowadzonej zbiórki i relacja z tegorocznego wyjazdu na Kresy przedstawione zostaną po 10 grudnia 2018 r. i zamieszczone na stronie internetowej szkoły.

OTWÓRZ SERCE POLAKA I OBDARUJ RODAKA.

Skip to content
Deprecated: trim(): Passing null to parameter #1 ($string) of type string is deprecated in /home/sptarnow/domains/sp1tarnow.pl/public_html/wp-content/plugins/simple-lightbox/includes/class.utilities.php on line 545